Gryzak do pokarmów

4 comments

Ostatnio wprowadzamy Adzie nowe smaki. Zaczęliśmy podawać jej także owoce. Szukaliśmy sposobu, aby malutka nie udławiła się dużymi kawałkami. Z pomocą przyszedł nam świetny patent – gryzak Babyono w postaci smoczka. W kupionym komplecie znajduje się plastikowa, otwierana oprawa, dwa gumowe, różnej wielkości gumowe gryzaczki oraz osłonka. Wszystko działa na prostej zasadzie. Do środka gryzaczka wkładamy pokrojone owoce i zamykamy oprawę. Tak przygotowany gryzaczek jest gotowy do użycia. Oprawa posiada wygodny uchwyt, za pomocą którego dziecko bez trudności trzyma gryzak. Do takiego gryzaczka mogą trafić nie tylko owoce, ale i kawałki warzyw, herbatników, ciastek a nawet mięsa czy ryb. Cały zestaw łatwo utrzymać w czystości, ponieważ wszystkie jego elementy łatwo i szybko można rozmontować a osłonka pozwala zabezpieczyć go przed zabrudzeniem. My kupiliśmy gryzak gumowy, ale na rynku dostępne są także w postaci siateczki. Nasz zestaw kosztował 14.99zł i kupiliśmy go w Pepco. Sądzę, że to niewielka cena za komfort i bezpieczeństwo spożywania pierwszych pokarmów. Poza tym taki gryzak wspomaga przebijanie się pierwszych ząbków.

A tak Adusia walczy z gryzakiem

4 komentarze:

 1. Tak się przyglądam i to chyba chodzi o to, że po pogryzieniu dziecię wysysa zawartość ze środka przez te dziurki, tak? Jak Wam idzie?
  Cudna jest! To spojrzenie! Miód:). Widać, że bardzo bystra. Jak moja, ma się rozumieć:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie tak, jak piszesz. Dziecko gryzie, soczek płynie, reszta zostaje w środku. Świetna sprawa a w dodatku pracuje na pierwsze ząbki, tak jak moja mała. Oj rzekłbym za bystra artystka mała. Robi co chce i nerwus przy tym okropny :). Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój mąż kupił za to podobny gadżet ale z siateczką. Oluś ładnie gryzł przez to np. jabłko. Jednak zdecydowanie bardziej lubi bezpośredni kontakt z owocami.;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój maluszek też woli bezpośredni kontakt z jedzeniem, ale sam gadżet naprawdę super! świetny pomysł dla niejadków :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...