Jajka zabawki dla dzieci

4 comments


W jaki sposób poprawić koordynację i spostrzegawczość dziecka? Pewnie sposobów znacie wiele. My akurat używamy do tego jaj. Otóż udało nam się kupić 6 sprytnych plasticzanych jajek. Z zewnątrz nic ciekawego, wyglądają ni mniej, ni więcej tylko tak, jak jaja winny wyglądać. Dzięki temu używamy ich także do zwykłej zabawy w gotowanie. Cały bajer ukryty jest jednak wewnątrz. Każde jajko w środku posiada inny kształt. Tylko połówki jaj o tym samym kształcie pasują do siebie. Dzięki temu można je bezproblemowo połączyć. Prócz tego każdy kształt oznaczony jest tym samym, różnym od innych, kolorem.

Po paru dniach zabawy muszę przyznać, że to fajny pomysł na przyjemną naukę rozpoznawania kolorów, kształtów i poprawę dziecięcej koordynacji oko-ręka. Dodam jeszcze, że zabawka posiada gładką, miłą w dotyku powierzchnię. Łączenie elementów nie sprawi problemu żadnemu dziecku. Dodatkowo producent zapewnienia, że użyte do produkcji materiały nie są szkodliwe dla skóry dziecka. My kupiliśmy komplet sześciu jajek, ale w sprzedaży widziałem też tuzin.

Źródło zdjęcia: internet

4 komentarze:

 1. Nigdy ich nie widziałam. Wydaje się fajną alternatywą dla tych "pojemników" z dopasowywaniem kształtów. Bardziej poręczne i jak pisałeś, mogą z powodzeniem służyć także w innych zabawach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, polecam, bo naprawdę sprytna rzecz :)

   Usuń
 2. Całkiem fajny gadżet :) Chociaż nie wiem czy moje Bąki by się na dłuzej tym zajęły :) z resztą.. czym one sie na dłużej zajmują? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to mam to samo, Mysia bawi się ładnie pod warunkiem, że obok jest któryś z rodziców :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...