Słoneczko i ciekawostka

4 comments
Witam wszystkich po małej przerwie. Trzy tygodnie codziennej bieganiny między pracą, domem i szpitalem zakończyły się przyjściem na świat mojego długo oczekiwanego słoneczka. Ta piękna istota poniżej to Ada Wiktoria. Na zdjęciu uwieczniony został pierwszy w jej życiu foch, spowodowany zbyt mocnym naciągnięciem czapeczki.


To właśnie oczekiwanie na tą słodka dziewczynkę skłoniło mnie do założenia bloga. Teraz znów brakuje czasu. Mleczko, kupka, przewijanie, karmienie, kąpiel, wyparzanie butelek, itd. Wszyscy wiedzą o co chodzi :).

Jeśli już jestem przy mleczku, podzielę się pewną ciekawostką, o której istnieniu nie wiedziałem do tej pory. Nie będę pisał o dobroczynnym wpływie pokarmu matki na dziecko, ponieważ wszyscy o tym doskonale wiedzą. Ale czy wiecie, że skład mleka zmienia się w zależności od pory dnia? Otóż mleczko wieczorno - nocne zawiera więcej tłuszczu i jest bardziej kaloryczne. Dzięki temu niemowlę jest w nocy spokojniejsze. Fakt ten jest szczególnie istotny dla matek ściągających pokarm. Pamiętajcie zatem, aby pokarm nocny podawać Waszym robaczkom w nocy a dzienny w dzień. Dzięki temu nie tylko dzidziuś ale i Wy prześpicie noc spokojnie.

4 komentarze:

 1. oh z tym moim pokarmem to nie wiem jak to było ale noce spokojne to nie byly;) nadal nie są:-D piękna kruszynka! gratulacje! a tak z ciekawości- rodziliście razem?:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Kasiu nie rodziliśmy razem, żona miała cięcie. Ale ja twardo w sali obok czekałem na maleństwo. Może to i dobrze, bo obawiam się, że zanim zobaczyłbym małą, najpierw ujrzałbym moje stopy a później już nic bym nie pamiętał :)

   Usuń
 2. hehe słodziutki to foch :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje! Śliczna Córcia :-) Dużo zdrówka dla niej!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...