Troszkę muzyki

2 comments


Jak przystało na prawdziwego faceta, biorę się do tematu oczekiwania na dziecko z zupełnie innej strony. Zamiast zacząć od łóżeczka, ubranek czy wózka ja poświęcę parę słów muzyce.

Ale zanim to, podzielę się dość istotną radą, którą kiedyś usłyszałem. Drodzy ojcowie, jeśli ktoś chce wam podarować czy pożyczyć jakąś rzecz dla waszego dziecka, nie odmawiajcie. Nie unoście się dumą czy honorem. Jest tyle rzeczy, w które musicie się zaopatrzyć a niektóre z nich będziecie wykorzystywać tylko przez krótki czas. Więc po co kupować!

To tyle mądrości, może dzięki temu niektórzy z was teraz trochę wyluzują :). Wracam do głównego tematu. Słuch jest najszybciej rozwijającym się zmysłem u naszego dziecka. Następuje to już w pierwszym trymestrze. W ostatnim zaś dziecko nie tylko słyszy i reaguje na dźwięki ale zapamiętuje je. Nie zdziwcie się więc, kiedy po urodzeniu dziecko będzie taką muzykę poznawać i uspokajać się przy niej. Spokojna muzyka wpływa też uspokajająco na mamę, co jest dosyć istotną sprawą. Jaką muzykę puszczać? Niektórzy twierdzą, na podstawie badań, że puszczanie muzyki poważnej wpływa korzystnie na wiele organów dziecka, między innymi na serce i mózg. Po takiej muzyce dzieci podobno lepiej się uczą. Nie wiem, ale mam nadzieję, że się dowiem. Bynajmniej ja taką muzykę małej istocie zapuszczam. Mój wybór padł przede wszystkim na trzy płyty stanowiące jedną całość, które udało mi się pożyczyć od koleżanki. Płyty noszą fajne nazwy: Słodkie przebudzenie, Bajeczne zabawy i Magiczne zasypianie. Są one zbiorem szeregu klasycznych, spokojnych kawałków, wśród których jest między innymi: Mozart, Haendel, Bach, Chopin czy Beethoven. Jeśli jeszcze nie macie wybranych utworów, polecam tą składankę. Czy tylko muzyka klasyczna? Pewnie, że nie. Pamiętam kiedyś, ładnych parę lat temu, u mojej znajomej cały czas grała Enya. Zresztą jakiej byście nie wybrali, będzie dobrze, byle nie Iron Maiden albo ACDC. Tego wasza pociecha zdąży posłuchać, ale później.
Autor zdjęcia: Pierre-Alexandre Pheulpin

2 komentarze:

  1. useful for the information that has been conveyed thanks a lot ya

    OdpowiedzUsuń
  2. You're welcome and invite more often

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...