O słoneczku, mojej Mysi i paru innych sprawach

14 comments


Witajcie w kolejnym dniu nowego roku. I kolejnym dniu zimy, sami przyznacie, że dziwnej zimy. Trochę smutnej i rozgrzebanej. Raz odrobina mrozu i ciut śniegu a za moment deszczowo i ciemno. I jak tu być w dobrym nastroju. Nie wiem jak na Was, ale na mnie słońce i błękit nieba działają jak najlepszy balsam. Po prostu chce mi się żyć. Więc ukradkiem spoglądam w okno, łudząc się, że schwycę choć jeden najmniejszy słoneczny promyczek. Niestety te wstrętne, ciemne chmurzyska blokują go skutecznie, dokładnie tak, jak kiedyś Dennis Rodman blokował skutecznie dostęp do kosza Pistonsów.

Nowy rok zaczął się u nas od przeziębienia Mysi. Wygląda, że to nic poważnego. Nie cierpię jednak patrzeć na moje dziecko, którego zniewoliła wysoka temperatura. Bidulka zalega wtedy na swojej mamie, poruszając tylko małymi, szklistymi ślepkami w poszukiwaniu pomocy. Ten widok strasznie mnie dołuje. Oby takich w tym roku jak najmniej.

Pewnie słyszeliście o Davidzie Bowie. Szkoda. Co prawda nigdy nie byłem jego wielkim fanem, ale trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że był jedną z ikon muzyki. Mnie najmocniej utkwił w pamięci jeden kawałek, na którym się wychowałem. To właśnie między innymi na "Let's Dance" leciałem ze szkoły na złamanie karku, aby posłuchać i obejrzeć teledysk. Pisałem zresztą, jak pewnie pamiętacie, o tamtych - młodzieńczych czasach w poście: Moje młodzieńcze TOP TEN. Hm, niedobrze. Zaczynają odchodzić ludzie, na których muzyce się wychowałem.

Za półtora tygodnia u nas wielkie święto. Mysia skończy 2 latka. Już dwa lata! Jak ten czas zasuwa. Kiedyś ktoś powiedział, że najlepiej upływający czas widać po dzieciach... miał rację. Jeszcze sporo do zrobienia, ale jakiegoś strachu i przyśpieszenia nie widać. Względny luzik. Muszę pomyśleć o tym, jak w tym roku przybrać „salę balową”. Główny motyw się wyklarował, ale nie myślałem jeszcze o szczegółach. Chyba czas najwyższy :).

PS. Wszystkiego dobrego w 2016 roku dla Wszystkich (mój blog) Odwiedzaczy (bo nie miałem wcześniej okazji). Życzę Wam zimy z obrazka :).
Autor zdjęcia: Larisa-K

14 komentarzy:

 1. Tobie i Twojej rodzince również życzę wszystkiego najlepszego w 2016 roku :)
  Czas pędzi nieubłaganie, ostatnio sama spoglądałam na zdjęcia mojej Hani i po prostu wyjść z podziwu nie mogłam, że już tyle urosła, tyle potrafi i w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :). Mnie też Mysia swym zachowaniem czasami zaskakuje. Jest to miłe a czasami potrafi nawet porządnie rozśmieszyć :)

   Usuń
 2. Rzeczywiście ta zima zwłaszcza deszczowa jest fatalna. Udanych urodzin Mysi i również wszystkiego dobrego w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy, właśnie jesteśmy po rodzinnej operatywce w sprawie wyglądu pokoju. Teraz czas zakasać rękawy, "bo roboty dużo a czasu diablo mało" :)

   Usuń
 3. Przede wszystkim- zdrówka dla małej! Tak to jest, że zima niesie za sobą przeziębienia, u nas w zeszłym roku była plaga choróbsk.

  Legendy odchodzą, a następców jakoś nie widać niestety...

  Do Siego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Sabi. Przeziębienie to pikuś. U nas prawdziwą plagą jest ospa. Na razie nam się udaje. Masz rację, z tymi następcami jest rzeczywiście poważny problem :-)

   Usuń
 4. Zdrowka dla coreczki i wszystkiego dorego w nowym roku. U nas na tapecie jest rotawirus, ale przeszedl dosc lagodnie (odpukac). Czas leci nieublaganie, wciaz sie nie moge nadziwic, ze pierworodny za 4 miesiace konczy 4 lata. Szok!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, o no to mieliście pecha z tym wiruskiem, bo podobno trudno się na niego załapać. Mam nadzieję, że nas ominie szerokim łukiem. No to dla Was też dużo zdrowia :).

   Usuń
 5. Dla Was również Wszelkiej Radości,Pomyślności i wielu wspaniałych chwil w Nowym Roku!I oczywiście ZDROWIA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy, zdrówka nigdy nie za dużo :)

   Usuń
 6. Życzę dużo zdrówka nie tylko dla córci,ale także całej rodzinie i oczywiście Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy, przyda się. Pozdrowieczki :)

   Usuń
 7. Łoooo rany nasza zima tez jakaś taka dziwna i rozgrzebana a dzisiaj to juz szczególnie. NAjlepszego życzymy, na ten Nowy Rok, chociaż już kawał roku za nami :D ( jak ten czas szybko leci)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...